Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Bolaget har till föremål för sin verksamhet att direkt och indirekt förvärva, utveckla och förvalta fast egendom samt därmed förenlig verksamhet.
| 2024-12* | 2023-12* | 2022-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 200 | ||
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | -16 458 | -11 581 | -494 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | -31 418 | -19 472 | -588 |
| Årets resultat (tkr) | -32 155 | -7 058 | -588 |
| Summa tillgångar (tkr) | 313 237 | 260 999 | 13 351 |
| Antal anställda |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2024-12* | 2023-12* | 2022-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 200 | ||
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | -16 458 | -11 581 | -494 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | -31 418 | -19 472 | -588 |
| Årets resultat (tkr) | -32 155 | -7 058 | -588 |
| TILLGÅNGAR | 2024-12* | 2023-12* | 2022-12* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 250 418 | 223 065 | 12 604 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 62 819 | 37 934 | 747 |
| Tillgångar (tkr) | 313 237 | 260 999 | 13 351 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2024-12* | 2023-12* | 2022-12* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 15 130 | 13 285 | 343 |
| Obeskattade reserver (tkr) | |||
| Avsättningar (tkr) | 737 | ||
| Långfristiga skulder (tkr) | 289 470 | 223 702 | |
| Kortfristiga skulder (tkr) | 7 900 | 24 012 | 13 008 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 313 237 | 260 999 | 13 351 |
| 2024-12* | 2023-12* | 2022-12* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) |
| 2024-12* | 2023-12* | 2022-12* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | |||
| Omsättning per anställd (tkr) | |||
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | -8229.0% | 0.0% | 0.0% |
| Soliditet | 4.8% | 5.1% | 2.6% |
| Kassalikviditet | 795.2% | 158.0% | 5.7% |
Nsf V Distreal Kallhäll AB ingår i en koncern med 2 bolag. Koncernmoderbolag är Nsf V Sweden Holding 14 AB. Koncernstrukturen baseras på uppgifter från 2024-12.
Bolaget har till föremål för sin verksamhet att direkt och indirekt förvärva, utveckla och förvalta fast egendom samt därmed förenlig verksamhet.